Architektura i nowoczesne budownictwo – KieranTimberlake: Zapytanie

Niedawno otrzymaliśmy najnowszą książkę KieranTimberlake, Enquiry.
Zamiast wymieniać jeden projekt po drugim, tak jak w większości monografii, książka ta jest zorganizowana wokół dziesięciu gerund: zginanie, łączenie, filtrowanie, wstawianie, przesuwanie, konturowanie, nakładanie, przebijanie, odbijanie i strojenie.
Jest to piękny i pouczający sposób na obejrzenie ich pracy.
Przyczynę zorganizowania książki tłumaczy Karl Wallick we wstępie.
Wallick pisze: Architektura nie jest dokładnie całością: pamiętamy przypadki, elementy i szczegóły, ale rzadko są to doświadczenia i wrażenia z doświadczenia architektonicznego.
Kontekst tego, co robimy jako architekci, jest również fragmentaryczny, nawet jeśli ma być rozwiązany kompleksowo.
Zamiast nalegać na całość pełnych dzieł, architektura może być lepiej rozumiana jako nieskończona matryca szczegółowych momentów.
Opis projektu: Wnikliwe spojrzenie na to, jak środowisko naturalne, energia, ekonomika budowy i procesy współpracy informują o świętej praktyce KieranTimberlake.
KieranTimberlake: Enquiry kompleksowo dokumentuje piękno i znaczenie unikalnej i sławnej wizji KieranTimberlake.
Podejmując ścieżkę badań nad potencjalnymi technologiami, które zmieniają metody produkcji i dostawy, i które wpływają na sposób, w jaki żyjemy w naszych środowiskach, KieranTimberlake stara się zmienić nasze oczekiwania dotyczące architektury.
Dostępnych jest 19 projektów mieszkalnych, komercyjnych, akademickich i obywatelskich, w tym własne dynamiczne studio firmy; budynki dla tak prestiżowych instytucji, jak Yale University, Cornell University i University of Pennsylvania; i nowa ambasada USA w Londynie.
Spis treści: 006 Wstęp 008 Wstęp 010 Gięcie 032 Sprzęgło 054 Filtrowanie 078 Wkładanie 104 Przesunięcie 124 Obrysowanie 150 Nakładanie 172 Przebicie 192 Odbicie 210 Strojenie
[patrz też: pstrąg z piekarnika bez folii, strefy przemarzania w polsce, kalkulator przenikalności cieplnej ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator przenikalności cieplnej pstrąg z piekarnika bez folii strefy przemarzania w polsce