Budownictwo wczoraj i dzis : Budownictwo mieszkaniowe w Argentynie wykorzystuje klocki PET z recyklingu

Cortesía de Fundación Ecoinclusión Fundación EcoInclusión – zdobywca pierwszej nagrody w regionalnym konkursie Google.org Challenge – jest argentyńską organizacją non-profit, która urodziła się w 2015 roku z rąk grupy młodych ludzi, którzy promują budowę Bardziej sprawiedliwe, sprawiedliwe i zrównoważone społeczeństwo.
Położone w mieście Alta Gracia, w prowincji Córdoba, Ecoinclusión pracuje nad redukcją odpadów z butelek PET poprzez produkcję cegieł wykonanych z pozostałości tworzyw sztucznych przeznaczonych do budowy w wrażliwych sektorach, w celu generowania środowiska naturalnego.
wpływ społeczny i uczestnictwo w kulturze w społecznościach.
Cortesía de Fundación Ecoinclusión Cegły posiadają certyfikat techniczny przyznany przez Sekretariat ONZ-Habitat.
Zostały opracowane i opatentowane przez Ceve-Conicet.
Aby wyprodukować cegłę, która ma właściwości podobne do cegieł z gliny, potrzeba dwudziestu butelek z recyklingowanego plastiku, ale o lepszej wydajności jako izolacja termiczna.
Cortesía de Fundación Ecoinclusión Od 2014 r.
EcoInclusión ma prawo do ich produkcji.
Aby osiągnąć swój główny cel, przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów PET, przekształcając je w klocki ekologiczne , które działają na dwa sposoby: Cortesía de Fundación Ecoinclusión Cortesía de Fundación Ecoinclusión ECORED: za pośrednictwem której różne gminy i przedsiębiorstwa w sektorze prywatnym przekazują swoje Odpady PET z tworzyw sztucznych i współpraca w zakresie logistyki darowizny.
ECOCONSTRUCCIÓN: poprzez artykułowanie podmiotów publicznych, prywatnych i społecznych, które towarzyszą ekonomicznie w liniach produkcyjnych cegieł i samej konstrukcji.
Dowiedz się więcej o inicjatywie, klikając tutaj.
* Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Fundación EcoInclusión.
[patrz też: olx krotoszyn, mrówka suwałki, pstrąg z piekarnika bez folii ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka suwałki olx krotoszyn pstrąg z piekarnika bez folii