Budownictwo i architektura : Aktualizacja: Budowa zatrzymała się na Elbe Philharmonic / Herzog i de Meuron

Kiedy zauważyliśmy wiadomość o ArchRecord o dużym opóźnieniu dla Filharmonii Łaby, nasze serca trochę opadły.
Objęliśmy budynek intensywnie podczas jego budowy i czekaliśmy z niecierpliwością na jego zakończenie (data, która została przesunięta w latach 2010-2012, a teraz jest niepewna).
Jednak trudności techniczne związane z konstrukcją dachu siodłowego tworzą plątaninę między niemieckim wykonawcą Hochtief a Filharmonią Łaby, co prowadzi Hochtief do zaprzestania prac nad szklaną fasadą, stalową konstrukcją wsporczą dachu, schodami o długości 82 metrów i usługami budowlanymi.
Więcej o zatrzymanej konstrukcji po przerwie.
Podstawą problemu jest stalowy dach siodłowy filharmonii.
struktura, która ma przenosić prawie 4000 ton.
Obecnie Hochtief wstrzymał budowę, ponieważ uważa, że jest ona niebezpieczna ze względu na różnice między jej planami a projektami opracowanymi przez architekta Herzoga i de Meurona.
Podczas gdy projekt został potwierdzony przez niezależnego inżyniera bezpieczeństwa oraz urząd nadzoru budowlanego w Hamburgu, Hochteif wzywa do reorganizacji całego zespołu projektowego przed przejściem do przodu.
Karl Olaf Petters z Elbphilharmonie powiedział: Hochtief z pewnością ma problemy z budowaniem dachu i dlatego stara się ponosić odpowiedzialność za opóźnienie w mieście Hamburg. To nie był pierwszy przypadek, w którym Hochtief i Petters nie widzieli się z oczu; w rzeczywistości, w kwietniu ubiegłego roku Hochtief miał rzekomo podnieść koszty budowy i został upomniany za opóźnienia w budowie, ponieważ projekt trwał 12 tygodni opóźnienia.
Z tym ostatnim opóźnieniem mało prawdopodobne jest, że planowana data otwarcia Filharmonii w kwietniu 2014 r.
Zostanie osiągnięta.
Źródło: ArchRecord
[patrz też: mrówka świebodzin, mrówka świdnica, kalkulator przenikalności cieplnej ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator przenikalności cieplnej mrówka świdnica mrówka świebodzin