Nowoczesna architektura : AD Round Up: Health Architecture Część VIII

Trzy projekty z USA, jeden z Austrii i jeden z Australii dla naszej ósmej selekcji wcześniej opisanej architektury zdrowia.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Szpital św.
Antoniego / ZGF Architekci LLP Przed ukończeniem budowy szpitala St.
Anthony region South Sound stanowił jedno z największych skupisk ludności w stanie Waszyngton bez centralnego szpitala.
W rezultacie ponad 3500 nagłych wypadków i 4000 pacjentów wymagających opieki nocnej musiało odbywać coroczny wyjazd poza obszar leczenia (czytaj więcej.) Klinikum Klagenfurt / DFA Dietmar Feichtinger Architectes Nowy projekt szpitala prowincjonalnego w Klagenfurcie jest pod wieloma względami innowacyjny .
Najnowsza technologia medyczna wraz z udoskonalonym krzyżowym wykorzystaniem sprzętu i urządzeń medycznych (sale operacyjne, pokoje do badań i leczenia oraz oddziały w dziedzinie logistyki) nadają temu nowemu szpitalowi status pionierski w Europie (czytaj dalej.) Mornington Center / Lyons This nowy budynek zapewnia rozszerzone zakwaterowanie dla osób starszych wymagających specjalistycznej oceny, rehabilitacji i pielęgnacji.
Budynek kwestionuje konwencjonalny paradygmat domu opieki.
Dzięki swoim rozwiązaniom przestrzennym i normalizującemu otoczeniu zmienia się z medyczno-centrycznego modelu opieki na taki, w którym rodzina i opiekunowie pracują z personelem, aby zapewnić opiekę mieszkańcom (czytaj więcej.) Implantlogyca Dental Office Interiors / Antonio Sofan Architect To projektowanie gabinetu stomatologicznego w Arlington, W Virginii ujawnia się terapeutyczne zalety koloru jako tło dla bardzo drobiazgowej stomatologicznej specjalności periodontologii i chirurgii implantów.
Chodzi również o artykułowanie kontrastu w taki sposób, aby kolor zapewniał pozytywne rozproszenie uwagi pacjentom i gościom, gdy przeżywają one w przestrzeni (czytaj więcej.) Liberty Medical Center / Front Studio Architects Zaprojektowany przez Front Studio Architects, Liberty Medical Center, 20 000 sqf , 4-piętrowy budynek biurowy przy Liberty Avenue, przynosi silną obecność na ulicy, która angażuje zarówno użytkowników, jak i obserwatorów architektury.
Architekci dokładnie zastanawiali się, w jaki sposób ta nowa konstrukcja może stać się łącznikiem między istniejącymi, zróżnicowanymi skalami w sąsiedztwie.
Wykonaj przerwę, aby zobaczyć więcej zdjęć tego projektu (czytaj więcej.)
[patrz też: rodzaje rolet zewnętrznych, olx krotoszyn, strefy przemarzania w polsce ]

Powiązane tematy z artykułem: olx krotoszyn rodzaje rolet zewnętrznych strefy przemarzania w polsce